Poznań 5.03.2025 - Volkswagen Poznań testuje kolejne elektryczne samochody ciężarowe, które mają odpowiadać za dostawy komponentów do fabryk w Poznaniu i Wrześni. To ważny krok w rozwoju zielonej logistyki, dzięki której ogranicza się emisję dwutlenku węgla, a także zmniejsza poziom hałasu emitowanego do otoczenia.
Volkswagen oferuje napęd na cztery koła w kilkunastu modelach z napędem spalinowym i elektrycznym. W takich wersjach są dostępne m.in. T-Roc, Golf, Golf Variant, Tiguan, Tayron, Passat i Touareg. W rodzinie elektrycznych modeli ID. napęd na cztery koła można wybrać kupując takie modele jak ID.4, ID.5, ID.7 i ID. Buzz. Różne rodzaje napędu, ale jeden cel – zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy i maksymalna efektywność. Zalety napędu 4MOTION można docenić zwłaszcza teraz, zimą, gdy drogi bywają śliskie lub podczas dynamicznej jazdy sportowymi Volkswagenami na torze wyścigowym.
Poznań, 27 lutego 2025 r. Pod koniec 2024 roku do Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach trafił bardzo charakterystyczny, hybrydowy Volkswagen Multivan. Po zakończonych testach wewnętrznych pojazd już wkrótce wyjedzie na drogi, by wspierać inspektorów w ich codziennej pracy. Dzięki dedykowanej zabudowie jest to nie tylko komfortowy środek transportu, ale również w pełni funkcjonalne mobilne biuro.
Poznań, 20 lutego 2025 r. 20 lutego 2020 roku w Düsseldorfie światło dzienne ujrzała piąta generacja Volkswagena Caddy. Dziś, pięć lat po premierze, model ten nie tylko nieprzerwanie powstaje w Polsce, ale także cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów na całym świecie.
Poznań, 20 lutego 2025 r. 20 lutego 2020 roku w Düsseldorfie światło dzienne ujrzała piąta generacja Volkswagena Caddy. Dziś, pięć lat po premierze, model ten nie tylko nieprzerwanie powstaje w Polsce, ale także cieszy się niesłabnącą popularnością wśród klientów na całym świecie
Poznań, 17.02.2025 - Zmniejszenie emisji CO2 o ponad 80 proc., ograniczenie zużycia wody o połowę na każdego wyprodukowanego Craftera, zredukowanie o jedną trzecią zużycia energii oraz całkowity recykling odpadów produkcyjnych, a także zdecydowana redukcja emisji lotnych związków organicznych - tak w największym skrócie można podsumować 15-lecie realizacji strategii środowiskowej przez spółkę Volkswagen Poznań. - Dzięki realizacji setek projektów związanych z dążeniem do neutralności klimatycznej, będziemy w stanie spełnić cel nadrzędny, jakim jest dekarbonizacja procesów produkcyjnych do 2040 roku - mówi Stefanie Hegels, prezeska Volkswagen Poznań.
Jeśli ktoś szuka wielozadaniowego samochodu, który świetnie sprawdzi się podczas rodzinnych wyjazdów czy np. holowania przyczepy, szeroką gamę aut z mocnymi, a przy tym oszczędnymi silnikami i napędem na cztery koła znajdzie w salonach Volkswagena. Passat, Tiguan i Tayron w wersji 4MOTION mogą holować przyczepy o masie do 2200 kg (Passat), do 2300 kg (Tiguan) oraz do 2500 kg (Tayron z odpowiednim wyposażeniem). SUV-y Tiguan i Tayron mogą być skonfigurowane jako 2.0 TSI 4MOTION o mocy 204 KM lub 265 KM, Passat 2.0 TSI 4MOTION jest dostępny wyłącznie w mocniejszej wersji. Cała trójka aut z napędem na wszystkie koła jest dostępna także w wersji 2.0 TDI 193 KM.
Poznań, 12 lutego 2025 r. Nowy Transporter to więcej niż samochód – to historia mobilności, która trwa nieprzerwanie już 75 lat. Od pierwszego szkicu Bena Pon’a, przez kultowe generacje T1, T2 czy T3 aż po współczesne modele – Volkswagen nieustannie udoskonala swoją koncepcję wszechstronnego, solidnego pojazdu dostawczego. Teraz, po wielu latach prac projektantów Volkswagena, na drogi wjeżdża Nowy Transporter, z 5-letnią gwarancją producenta w standardzie.
Poznań, 12 lutego 2025 r. – 2024 rok był pierwszym, w którym samochody używane u dealerów Volkswagen Group Polska były sprzedawane w ramach programów Certyfikowane używane dla marek Volkswagen, Skoda, SEAT i Volkswagen Samochody Dostawcze oraz Approved w marce CUPRA. Każda marka od 2024 roku prowadzi własny program aut używanych, co gwarantuje jakość obsługi klientów na poziomie zakupu nowego auta danej marki i wysokie kompetencje sprzedawców, wyspecjalizowanych w danej marce. Oferowane przez profesjonalnych i zaufanych sprzedawców w całej Polsce samochody są dokładnie sprawdzane w ASO każdej z marek uczestniczących w programie. Wśród korzyści dla klientów są m.in. gwarancja, sprawdzony stan techniczny i pewna historia pojazdu, możliwość odbycia jazdy próbnej, atrakcyjne formy finansowania czy pakiety serwisowe.
Podczas spotkania z pracownikami w fabryce w Wolfsburgu Thomas Schäfer, dyrektor generalny marki Volkswagen, przedstawił plany dotyczące przyszłości. Obecni mogli po raz pierwszy zobaczyć prototyp przyszłego elektrycznego Volkswagena segmentu podstawowego w cenie około 20 000 euro. „Dzięki grudniowym negocjacjom mogliśmy rozpocząć wdrażanie największego planu na przyszłość w historii Volkswagena. Podążamy teraz ambitnym kursem, aby osiągnąć wspólnie uzgodnione cele. Będzie to kluczowy krok w kierunku uczynienia elektromobilności atrakcyjną dla wszystkich – co jest jasnym celem naszej marki” – powiedział Thomas Schäfer. Jednocześnie dyrektor marki Volkswagen podkreślił, że Wolfsburg pozostanie centrum innowacji i kompetencji produkcyjnych. Dodał, że to właśnie główny zakład Volkswagena będzie wyznaczał nowe standardy w produkcji samochodów.