Poznań, 15 maja 2026 r. - 50 lat po debiucie pierwszego GTI Volkswagen prezentuje pierwszy w pełni elektryczny model z legendarnym oznaczeniem – całkowicie nowe ID. Polo GTI o mocy 226 KM. To dynamiczny i niezwykle zwrotny kompaktowy samochód sportowy, który przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,8 sekundy, a jednocześnie pozostaje praktyczny w codziennym użytkowaniu. Podobnie jak w pierwszym GTI z 1976 roku, moc napędowa nowego ID. Polo GTI trafia na koła za pośrednictwem przedniej osi – maksymalny moment obrotowy wynoszący 290 Nm dostępny jest niemal natychmiast. Moc jest optymalnie rozdzielana dzięki standardowej elektronicznie sterowanej blokadzie mechanizmu różnicowego. Światowa premiera ID. Polo GTI odbyła się podczas 24-godzinnego wyścigu na torze Nürburgring.


PDF, 0,2 MB